Translation project

Projekt Tłumaczeń ma na celu stworzenia szerszej komunikacji między klasztorem Nangzhig a światem Zachodu. Obecnie nikt nie mówi po angielsku w tym klasztorze.

Po pierwsze będzie to umożliwienie Lamom oraz Geshes z Nangzhig studiowania języka angielskiego podczas w trakcie co najmniej 3-letniego kursu. W tym celu zostanie sprowadzony do klasztoru nauczyciel języka angielskiego.
Do projektu wybierze się około najzdolniejszych 15 mnichów i 2 ngakpów – świeckich praktykujących.

Dzięki mnichom którzy będą posługiwać się językiem angelskim w Nangzhig mogą pojawić się nowe możliwości i korzyści z nich płynące.

Przede wszystkim pielgrzymi z zewnątrz Tybetu bedą mogli przyjść do klasztoru i otrzymać po raz pierwszy w historii  nauki Bon w języku angielskim.

Zachodni praktykujący, sanghi, uczeni i osoby indywidualne będą mogły zamówić tłumaczenia wybranych tekstów nauk Bon. Na Zachodzie jest obecnie niewielu tłumaczy, którzy potrafią rzetelnie tłumaczyć takie teksty. Rosnąca liczba anglojęzycznych mnichów będzie stwarzała coraz większy pożytek dla wielu ludzi na świecie.

Lamowie i Geshe z Nangzhg będą mogli podróżować poza Tybet i udzielać nauk w języku angielskim dając ludziom możliwość połączenia się z wielką i ponadczasową mądrością Bonu.

Zapraszamy wszystkich do wsparcia tego projektu, który przyniesie korzyści dzisiejszym i przyszłym pokoleniom.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit pretium urna quis tortor consectetur et pretium elit

SiteLock